Co to jest statyw do telefonu?

Jest to “stojak” na telefon, czyli małe przenośne urządzenie, które można wykorzystać do trzymania telefonu w pozycji poziomej, na przykład podczas oglądania filmów na urządzeniu, czy nagrywania wideo lub robienia zdjęć.

Istnieje wiele różnych typów stojaków na telefony. Popularny jest stojak z zaciskiem, który mocuje się do krawędzi biurka lub stołu i utrzymuje telefon w miejscu. Inne typy stojaków to takie, które są stoją na nogach, najczęściej trzech (są to tak zwane tripody).

Statywy do smartfonów są również używane przez osoby, które chcą robić selfie bez konieczności proszenia kogoś o zrobienie za nich zdjęcia.

Wybierz odpowiedni model przy pomocy naszego rankingu statywów.

Jak używać statywu do telefonu?

W zależności od rodzaju statywu. Najczęściej wystarczy włożyć telefon do uchwytu, rozstawić nogi statywu, a następnie ustawić na stabilnej powierzchni.

Niektóre popularne typy stojaków to:

  • Tripod: statyw tripod do telefonu, to rodzaj statywu na trzech nogach. Tripody są dostępne w różnych rozmiarach, od małych składanych (świetnie sprawdzą się na wakacjach), po duże solidne z zastosowaniem bardziej profesjonalnym.
  • Elastyczny stojak na telefon: Od kilku miesięcy hitem jest tripod elastyczny do telefonu. Jego konstrukcja pozwala na wygięcie nóg w zależności od potrzeb. Dzięki czemu elastyczny tripod można precyzyjnie ustawić na biurku lub podczas robienia zdjęć/wideo.
  • Podstawka biurkowa: ten typ podstawki jest zwykle wykonany z metalu i umożliwia oglądanie telefonu na wysokości oczu. Można go dostosować do różnych potrzeb i jest idealny do oglądania filmów lub innych multimediów w telefonie.

Jakie są korzyści z używania statywu do telefonu?

Statyw do telefonu to urządzenie, które stabilizuje smartfon i umożliwia robienie lepszych zdjęć. Może służyć do różnych celów, od amatorskich po profesjonalne m.in. do tworzenia filmów, robienia zdjęć grupowych, a także jako podstawka do przeglądania multimediów w telefonie.

Korzystanie ze statywu do telefonu ma wiele zalet. Jednym z nich jest zapewnienie stabilności aparatowi smartfona. Ułatwia to robienie lepszej jakości zdjęć i filmów z mniejszymi drganiami lub rozmyciem spowodowanym ruchami dłoni. Statyw zapewnia również stabilniejszy kąt widzenia do oglądania filmów na ekranie telefonu.

Kolejną zaletą korzystania ze statywu do aparatu jest możliwość robienia zdjęć grupowych bez konieczności proszenia kogoś o zrobienie zdjęcia za Ciebie. Oznacza to, że możesz uchwycić wszystkie osoby na zdjęciu bez konieczności proszenia kogoś innego. Wystarczy użyć wyzwalacza lub bezprzewodowego pilota. I gotowe!

Sprawdź też inne

Rankingi i poradniki

Ranking statywów TOP 20 (1)
Statywy do smartfona/aparatu, Fotografia, Poradniki zakupowe, Ranking Top 20, Smartfony i akcesoria
Autor wpisu:

Ranking statywów TOP 20
4.8 (9)

Jeśli pasjonujesz się fotografią lub filmowaniem, odpowiedni statyw to niezbędne narzędzie. Nasz ranking statywów pomoże Ci znaleźć idealny model, dostosowany do Twoich potrzeb. Przedstawiamy topowe opcje, uwzględniając stabilność, mobilność i cenę. Zdobądź niezawodne wsparcie dla swojego sprzętu i podnieś jakość swoich zdjęć i filmów!