Co to jest selfie stick?

Selfie stało się integralną częścią mediów społecznościowych. Aby wykonać idealne selfie, warto posiadać odpowiedni sprzęt. 

Wykonywanie zdjęć samemu z ręki może być niewygodne, a dodatkowo może sprawić trudność w uchwyceniu otoczenia lub innych osób na zdjęciu.

Selfie stick jest zazwyczaj wyposażony w uchwyt do mocowania smartfona lub aparatu, a niektóre modele posiadają także pilot, który pozwala na zdalne sterowanie migawką. Selfie sticki są popularne wśród turystów i ludzi chcących zrobić zdjęcia grupowe lub pejzażowe, a także wśród osób, które chcą robić zdjęcia i filmy z wyższej perspektywy lub z innych trudno dostępnych miejsc.

Temat obszerniej opisujemy w naszym poradniku uzupełnionym o ranking selfie stick >

Pozostałe akcesoria do robienia selfie

Jeśli interesują Cię dodatkowe gadżety związane z robieniem selfie, to innym popularnym akcesorium jest lampka do selfie. Zwykle jest ona przypinana do telefonu i emituje światło na twarz, aby poprawić jakość zdjęć i sprawić, że wyglądasz na nich jeszcze lepiej.

Inne akcesoria obejmują:

  • Przystawki do obiektywów aparatu, które umożliwiają robienie zdjęć profesjonalnej jakości telefonem,
  • Etui na smartfona z nakładką, która zamienia telefon w mini statyw,
  • Bezprzewodowy pilot, który pozwala robić selfie bez konieczności dotykania telefonu lub naciskania jakichkolwiek przycisków. Zazwyczaj kijek selfie posiada w zestawie bezprzewodowy wyzwalacz.

O co chodzi ze zdjęciami selfie?

Potocznie selfie lub selfiak to nic innego jak autoportret. Zazwyczaj wykonywany smartfonem trzymanym w ręku lub umieszczonym na kijku do selfie. O selfie mówi się gdy sam/a robisz sobie zdjęcie :)

Dlaczego ludzie kupują produkty do robienia selfie?

Ludzie kupują produkty do selfie, takie jak kije do selfie itp. Z wielu powodów. Niektórzy kupują je, ponieważ chcą robić wysokiej jakości selfie z przyjaciółmi i rodziną.

Inni chcą podzielić się swoimi wakacyjnymi przygodami z innymi poprzez takie zdjęcia. Selfie stick w wersji składanej, sprawdzi się doskonale na wakacjach.

Niektórzy ludzie mogą po prostu chcieć mieć pamiątkę po sobie w określonym miejscu o określonej porze.

Jedno jest pewne, przy wykorzystaniu selfie Twoje wspomnienia zostaną uchwycone w idealny sposób :)

Sprawdź też inne

Rankingi i poradniki